واکنش الخزعلی به بیانیه فرمانده سنتکام

به گزارش وبسایت دانشجویی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق در واکنش به اظهارات اخیر فرمانده تروریست های آمریکایی در منطقه اظهار داشت که در صورت عدم صدور تکذیبه از جانب دولت، این عدم واکنش به معنای بی اعتباری اعلام بغداد خواهد بود.

واکنش الخزعلی به بیانیه فرمانده سنتکام

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق، امروز (شنبه)، در بیانیه ای به اظهارات کنت مک کنزی فرمانده نیرو های تروریستی آمریکا در منطقه واکنش نشان داد.

به گزارش کانال تلگرامی صابرین نیوز، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق خاطرنشان کرد: اظهارات اخیر فرماندهی مرکزی آمریکا دلیلی است آشکار مبنی بر عدم جدیت دولت آمریکا برای خارج کردن نیرو های نظامی خود از خاک عراق.

قیس الخزعلی ادامه داد: در صورت عدم صدور فوری تکذیبه از طرف دولت عراق، [این عدم واکنش]به معنای بی اعتباری گفته های دولت درباره درخواست خروج نیرو های آمریکایی از خاک عراق خواهد بود و اینکه آنچه علنا گفته می گردد برخلاف آن چیزی است که در خفا مطرح می گردد.

الخزعلی در خاتمه گفت: آمریکایی ها یکی پس از دیگری دلیل می آورند که زبان تبادل نظر و منطق با آن ها بی فایده است و روش افغانستانی تنها راه برای بیرون راندن آن هاست.

این بیانیه در واکنش به به اظهارات اخیر فرمانده تروریست های آمریکایی است که گفت: عراق خواستار باقی ماندن ماست و ما تعداد نیرو های خود را در آنجا کاهش نخواهیم داد.

این اظهارات در حالی بیان شد که بغداد پس از دور سوم تبادل نظر های راهبردی با واشنگتن خاطرنشان کرد که حضور نیرو های آمریکایی در خاک این کشور تنها محدود به مشاوران و آموزش نیروی نظامی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 441

به "واکنش الخزعلی به بیانیه فرمانده سنتکام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش الخزعلی به بیانیه فرمانده سنتکام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید