مقاله: کتابخانه هاسکل (Haskell) در مرز بین آمریکا و کانادا واقع شده است

به گزارش وبسایت دانشجویی، در مرز بین کشورهای کانادا و آمریکا کتابخانه ای بزرگ و دیدنی به نام هاسکل هست که به نام سازنده اش نامگذاری شده اما نیمی از ساختمان کتابخانه در شهر آمریکایی دربی و نیمی از آن در شهر کانادایی ستنستید نهاده شده است. از آن جایی که دو شهر، مرزی هستند جاذبه های مشترک زیادی هستند که در ادامه درباره آن ها شرح می دهیم اما اجازه بدهید الان فقط درباره این کتابخانه عجیب حرف بزنیم. کتابخانه هاسکل در یک ساختمان سنگی صدساله و زیبا نهاده شده است و به سبک کواین آن ساخته شده به طوری که از برترین کتابخانه های عمومی جهان در زمان خودش بود.

مقاله: کتابخانه هاسکل (Haskell) در مرز بین آمریکا و کانادا واقع شده است

کتابخانه هاسکل (Haskell) دو آدرس مختلف دارد! عده ای می گویند این کتابخانه در کشور کاناداست و عده ای هم آن را متعلق به آمریکا می دانند اما در کمال تعجب هر دو گروه درست می گویند! حتما می پرسید مگر می گردد یک کتابخانه در آن واحد در دو کشور جداگانه قرار داشته باشد؟ بله این کتابخانه معروف و بزرگ در مرز بین کانادا و آمریکا نهاده شده است و با معماری جذابش یکی از معروف ترین کتابخانه های جهانست.

در داخل کتابخانه و همینطور خانه اپرا همه چیز مشترک است؛ مردمان کانادا و آمریکا اینجا را میراثی مشترک می دانند که می توانند ساعت ها در سالنش مطالعه و کتاب بخوانند. در واقع این مکان فرهنگی بهانه ای شده تا مردمان این دو کشور هم را ببینند و بدون هیچ مسئله ای با هم در تعامل باشند. در داخل ساختمان کتابخانه یک خط مشکی روی زمین سالن مطالعه کشیده شده که مرز بین کانادا و آمریکا را تعیین نموده است. در بالای کتابخانه یک خانه اپرا هست که خطی مورب در بین جایگاه هایش نهاده شده است به گونه ای که نیمی از استیج و جایگاه ها در سمت کانادایی و بقیه جایگاه ها در سمت آمریکایی است برای همین این خانه اپرا تنها خانه اپرای آمریکاست که استیج ندارد! همین شرایط در کتابخانه هم وجود دارد و همه چیز بین کانادایی ها و آمریکایی ها تقسیم شده است! کتاب بچه ها در سمت آمریکایی و دیگر مجموعه ها و اتاق مطالعه در سمت کانادایی است پس می توانیم بگوییم که اینجا تنها کتابخانه آمریکاست که هیچ کتابی در آن نیست!

منبع مقاله: کتابخانه هاسکل (Haskell) در مرز بین آمریکا و کانادا واقع شده است

انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 659

به "مقاله: کتابخانه هاسکل (Haskell) در مرز بین آمریکا و کانادا واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: کتابخانه هاسکل (Haskell) در مرز بین آمریکا و کانادا واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید