صدور دستور ترخیص برنج های وارداتی به گمرک

به گزارش وبسایت دانشجویی، دبیرکارگروه تنظیم بازار طی نامه ای به مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات دستور ترخیص آن بخش از محموله های برنج وارداتی که تا قبل از از 31 تیر 1400 وارد گمرک شده است را بیان نمود.

صدور دستور ترخیص برنج های وارداتی به گمرک

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران با تصویب کارگروه تنظیم بازار ممنوعیت فصلی واردات برنج در سال جاری لغو شد.

براساس متن مصوبه کارگروه تنظیم بازار و به استناد تصمیمات بند 9 یکصد و چهلمین جلسه کارگروه تنظیم بازار (ابلاغی طی نامه شماره 60.77139 مورخ 12 خرداد 1400) گزارش فرایند واردات، تولید و تنظیم بازار برنج داخلی و وارداتی و بررسی دوره ممنوعیت برنج از سوی انجمن مربوطه و وزارت جهاد کشاورزی در جلسه ارائه و به لحاظ ضرورت تامین نیاز کشور و تنظیم بازار آن اعضا گروه با پیشنهاد عدم اعمال ممنوعیت فصلی واردات برنج در سال جاری موافقت نمودند و مقرر شد با توجه به تکالیف و وظایف وزارت جهاد کشاورزی مراتب از سوی وزارتخانه مذکور بررسی، پیگیری و اقدام لازم انجام پذیرد.

به گزارش فارس همچنین عباس قبادی دبیر کارگروه تنظیم بازار طی نامه ای به مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات ترخیص آن بخش از محموله های برنج وارداتی که تا قبل از 31 تیر 1400 وارد گمرک شده اند را گفت.

در این نامه آمده است:

معاون محترم امور گمرکی، گمرک جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای عباسپور

مدیرکل محترم دفتر مقررات صادرات و واردات

موضوع: ترخیص آن بخش از محموله های برنج وارداتی که تا قبل از از 1400.4.31 وارد گمرک شده است

سلام علیکم

احتراما، در راستای اجرای بند 2 دستور دوم یکصد و چهل و یکمین جلسه کارگروه تنظیم بازار، ابلاغی طی نامه شماره 60.81314 مورخ 1400.03.19 مورخ ممنوعیت و یا عدم برقراری ممنوعیت فصلی مورد بررسی قرار گرفت و از آنجائیکه در این شرایط حساس کشور و کمبود منابع آبی و از طرفی ضرورت تامین امنیت غذایی کشور از اهم موضوعات مطروحه در دولت فعلی و آینده خواهد بود. خواهشمند است دستور فرمایید با رویکرد حمایت از مصرف نماینده در خصوص بلامانع بودن ترخیص آن بخش از محموله های برنج وارداتی که تا قبل از 1400.3.31 دارای اعلامیه ورود / قبض انبار بوده، مشروط به اینکه دارای ثبت سفارش باشد. اقدام لازم معمول و از نتیجه این معاونت را مطلع نمایند.

بدیهی است در صورت دارا بودن شرایط فوق، ویرایش و تمدید ثبت سفارش جهت ترخیص بلامانع است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 541

به "صدور دستور ترخیص برنج های وارداتی به گمرک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور دستور ترخیص برنج های وارداتی به گمرک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید