رویترز: طالبان بر 85 درصد افغانستان تسلط یافته است

به گزارش وبسایت دانشجویی، گروه طالبان روز آدینه اعلام نمود که بر 85 درصد از سرزمین افغانستان شامل بخش هایی از مرز ترکمنستان و استان هرات تسلط یافته است.

رویترز: طالبان بر 85 درصد افغانستان تسلط یافته است

خبرگزاری رویترز با اعلام این مطلب اضافه نمود: نگرانی جهانی در باره مسائل رساندن دارو و تدارکات به افغانستان هم زمان با عقب نشینی نیروهای آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پس از 20 سال حضور در این کشور، افزایش یافته است.

به گفته مقام های افغان و طالبان؛ شهر تورغندی در شمال افغانستان و در کنار مرز جمهوری ترکمنستان، شب گذشته به دست طالبان افتاده است.

در حالی که مقام های دولت افغانستان در کابل از تائید ادعاهای طالبان خودداری می نمایند، اما مقام های محلی این کشور گفته اند که نیروهای طالبان بخش مهمی از استان هرات اقامتگاه ده ها هزار شیعه هزاره را در اختیار گرفته اند و صدها نیروی امنیتی و پناهجوی افغان به سوی مرزهای ایران و تاجیکستان روانه شده اند که موجب نگرانی مسکو و دیگر مرکز های خارجی از نفوذ عناصر گروه ترویستی داعش به آسیای میانه شده است.

اما نمایندگان طالبان در مسکو برای کاهش این نگرانی ها قول داده اند که با گروه تروریستی داعش مبارزه نموده و مانع از قدرت گرفتن آن شوند.

با اینکه قرار بود عقب نشینی نیروهای آمریکا از افغانستان تا 20 شهریور ماه (11 سپتامبر) تکمیل گردد، اما مقام های آمریکا گفته اند که تقریبا تمامی نیروهای ارتش این کشور از افغانستان خارج شده و پایگاه هایشان را به نیروهای دولتی تحویل داده اند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 568

به "رویترز: طالبان بر 85 درصد افغانستان تسلط یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: طالبان بر 85 درصد افغانستان تسلط یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید