حمل و نقل بین شهرهای میزبان جام جهانی 2018

به گزارش وبسایت دانشجویی، حتما تا به امروز به حمل نقل بین شهرهای روسیه میزبان جام جهانی 2018 فکر کرده اید. در اینجا جزئیات انواع حمل و نقل بین شهری موجود در روسیه را بررسی خواهیم کرد.

حمل و نقل بین شهرهای میزبان جام جهانی 2018

با توجه به برگزاری رقابت های جام جهانی 2018 در روسیه و تصمیم برخی از طرفداران فوتبال برای سفر به این کشور با تور جام جهانی روسیه سفر به روسیه و تماشای بازی ها از نزدیک، بررسی روش های حمل و نقل بین شهری در روسیه از اهمیت بالایی برخوردار است.

در روسیه راه های زیادی برای حمل و نقل بین شهری وجود دارد؛ از حمل و نقل هوایی گرفته تا خطوط ریلی بین شهری و اتوبوس های بین شهری، آماده سرویس دهی به مهمانان جام جهانی 2018 روسیه هستند.

پرواز بین شهرهای میزبان

در این قسمت راجع به نحوه تهیه بلیت هواپیماها و قوانین آن ها، انواع کلاس های هواپیمایی و قانون و مقررات مربوط به پروازها و حمل چمدان ها صحبت می کنیم.

چگونه می توانید بلیت پرواز خود را خریداری کنید؟

ده ها شرکت هواپیمایی پرواز به مسکو، سن پترزبورگ، کازان، سوچی و دیگر شهرهای بزرگ روسیه از هر نقطه از جهان را انجام می دهند. فرودگاه ها معمولاً خارج از شهر هستند؛ اما اتوبوس ها، شاتل ها، تاکسی ها و گاهی اوقات نیز قطارهایی هستند که فرودگاه را به مرکز شهر متصل می کند.

اگر می خواهید تاکسی بگیرید، درصورتی که از طریق میز خدمات فرودگاه یا اپلیکشن های موبایل سفارش دهید ایمن تر است.

خطوط هوایی روسیه از بلیت های الکترونیکی استفاده می کنند. بلیت پرواز خود را می توانید از وب سایت های شرکت های هواپیمایی مختلف خریداری کنید.

هنگامی که بلیت را از یک شرکت هواپیمایی یا آژانس خریداری می کنید، فقط یک نسخه از فرم رزرو بلیت را دریافت میکنید. پیش از پرواز، گذرنامه و برخی از اطلاعات بلیت (شماره بلیت، کد رزرو، شماره پرواز و تاریخ) را هم نیاز دارید؛ اما نسخه چاپی بلیت خود را برای اطمینان بیشتر با خود به فرودگاه ببرید.

خطوط هوایی معمولاً دو کلاس بلیت ارائه می دهند: کلاس بیزنسی و کلاس اقتصادی. بلیت های ارزان قیمت کلاس اقتصادی غیرقابل بازگشت است و در صورت کنسلی پرواز پول شما باز نمی شود؛ اما کلاس های بیزنسی با قیمت بالاتر قابل تغییر و کنسلی هستند و اغلب به شما این امکان را می دهند که تاریخ پرواز خود را عوض کنید یا اینکه پرواز را کنسل کنید و پول شما پس داده می شود.

سطح خدمات در کلاس های اقتصادی برابر با استانداردهای منظم اروپایی است. بر اساس قوانین حمل و نقل هوایی فدرال روسیه، در این خطوط هوایی تأمین وعده های غذایی گرم در پروازهای بیش از سه ساعت در نظر گرفته شده است. در پروازهای کوتاه، اسنک و نوشیدنی های مناسب نیز سرو می شود.

قوانین حمل و نقل چمدان

در روسیه معمولاً دو سیاست برای حمل چمدان ها در نظر گرفته می شود؛ در برخی از آن ها محدودیت 1pc موجود است و تنها یک چمدان می توانید به پرواز ببرید. در کلاس های اقتصادی و بیزنسی وزن این چمدان فرق دارد. برای کلاس های اقتصادی معمولاً تا سقف 23 کیلوگرم و برخی دیگر 10 تا 20 کیلوگرم و متفاوت با قیمت بلیت ها است.

برخی از شرکت های هواپیمایی محدودیت های چمدان را معین می کنند: معمولاً 20 کیلوگرم برای کلاس اقتصادی و 30 کیلوگرم یا 40 کیلوگرم برای کلاس بیزنسی است. باید از ایرلاین مورد نظر خود درباره قوانین حمل چمدان بپرسید.

حمل و نقل ریلی به شهرهای میزبان

در این قسمت راجع به انواع قطارهای موجود و نحوه سرویس دهی آن ها مانند؛ انواع کوپه ها و واگن ها صحبت می کنیم.

انواع قطار

قطارهای منظم و قطارهای سریع در روسیه وجود دارد. قطار اکسپرس که قطار تجاری نامیده می شود، خدمات کلی تر و متنوعی را ارائه می دهند. قیمت بلیت برای قطارهای اکسپرس 20 تا 50 درصد بیشتر از بلیت های معمولی است. قطار Premium Class نیز با استفاده از ماشین های مدرن، تهویه مطبوع و ارائه خدمات بیشتر، پیشرفته تر است.

تمام قطارهای جهتهای طولانی، به استثنای قطارهای اکسپرس، واگن های خواب دارند و با توجه به سطح راحتی و قیمت بلیت ممکن است به دسته های مختلفی تقسیم شوند.

واگن خواب در کلاس اقتصادی، platzkart نامیده می شوند. در این مدل واگن ها، تخت ها از طریق پارتیشن ها از یکدیگر جدا می شوند؛ اما در ندارند و افراد در این فضا تنها می توانند بخوابند. کوپه های دیگر نیز در واگن های مختلف وجود دارند که در آن ها 4 تخت ـ دوتا در پایین و دوتا در بالا ـ قابل استفاده هستند؛ کوپه ها دارای درب کشویی هستند. وعده های غذایی در صورت تمایل به پول بلیت اضافه می شوند.

برخی از قطارها داری کوپه های دوتخته هستند که در آن ها برای راحتی بیشتر فقط دو تخت وجود دارد. همه واگن ها داری تهویه مطبوع هستند.

در قطارها، کوپه های لوکس نیز موجود است که دو نفره هستند و می توانید یک کودک نیز با خود به همراه ببرید. وعده های غذایی در این کوپه ها سرو می شود. برای گرفتن بلیت های این کوپه باید کل کوپه را رزرو کنید.

قطارهای اکسپرس و قطارهای با جهت کوتاه فقط واگن های جایگاه دار دارند. در قطار Sapsan که بین مسکو و سن پترزبورگ حرکت می کند، سه کلاس واگن؛ اقتصادی، تجارتی و فرست کلاس وجود دارد. کلاس تجاری دارای فضای اتاق بیشتری نسبت به کلاس اقتصادی است و وعده های غذایی دارد. در فرست کلاس، جایگاه ها قابل تغییر کردن هستند و وعده های غذایی نیز گنجانده شده است.

برخی از قطارها شامل واگن هایی هستند که به طور خاص مجهز به نیازهای مسافران دارای معلولیت هستند. این واگن ها دارای محوطه وسیع تر و آسانسور ویلچر هستند. یک واگن این چنینی ممکن است به درخواست مسافر به قطار اضافه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفر افراد معلول، از وب سایت حمل و نقل ریلی روسیه بازدید کنید.

فروش بلیت و ثبت نام آنلاین

بلیت های آنلاین قطار در وب سایت راه آهن روسیه موجود است. ثبت نام آنلاین برای قطارهای ЭР در دسترس است. خرید بلیت تا یک ساعت قبل از خروج قطار امکان پذیر است. برای سوار شدن به قطار فقط کافی است شناسه و بلیت خود را نشان دهید.

اتوبوس های بین شهری

اتوبوس های بین شهری جایگزین مناسب تری نسبت به حمل و نقل ریلی هستند. با اتوبوس، جهتهای مستقیمی بین تقریباً همه شهرهای میزبان و بین این شهرها و مسکو وجود دارد. در بیشتر شهرها ایستگاه اتوبوس در کنار ایستگاه راه آهن واقع شده است. اتوبوس های راه دور از طریق شرکت های کوچک منطقه ای اداره می شوند که جداول زمانی خود را به صورت آنلاین ارسال می کنند.

می توانید بلیت اتوبوس خود را در وب سایت اپراتور اتوبوس خریداری یا رزرو کنید. برای انجام این کار به گذرنامه و کارت بانکی نیاز دارید.

حمل و نقل آبی در شهرهای میزبان

برای همه روش های ورود به روسیه، از جمله ورود از طریق دریا، به طور معمول نیاز به ویزا دارید؛ اما استثنا برای کشتی های کروز تحت شرایطی وجود دارد؛ آن ها می توانند مسافران خود را برای 72 ساعت بدون ویزا در محدوده روسیه نگه دارند؛ البته این کشتی ها در گروه های سازمان یافته حرکت می کنند و شب را در کشتی خود می گذرانند.

منبع: کجارو / welcome2018.com
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 831

به "حمل و نقل بین شهرهای میزبان جام جهانی 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمل و نقل بین شهرهای میزبان جام جهانی 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید