جدایی، یک روز بعد از عقد

به گزارش وبسایت دانشجویی، ازدواج تهمینه و اسماعیل تنها یک روز بیشتر دوام نیاورد. آنها که درست هنگام عقد با یکدیگر درگیر شدند، فردای همان روز به دادگاه خانواده تهران رفتند و درخواست طلاق دادند.

جدایی، یک روز بعد از عقد

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، ناماعیل که هنگام عقد نامی از همسر سابقش آورده بود، هرگز تصور نمی کرد این کار به قیمت نابود شدن ازدواجش تمام شود. این زوج هفته گذشته درخواست طلاق خود را به دادگاه خانواده ارائه کردند.

زن جوان وقتی مقابل قاضی دادگاه قرار گرفت، درباره ماجرای زندگی اش گفت: شوهرم هنوز هم به همسر سابقش فکر می کند. او حتی روز عقد هم از همسر سابقش یاد کرد. وقتی با ناماعیل آشنا شدم او یک سالی می شد از همسرش جدا شده بود. می گفت با هم تفاهم نداشتیم. ناماعیل مدعی بود از همسرش متنفر شده و درنهایت کارشان به جدایی کشیده است. من هم حرف هایش را باور کردم. در دوران آشنایی چند بار نام همسرش را آورد و خاطره او را زنده کرد. وقتی اعتراض می کردم می گفت ببخشید، چون تازه جدا شده ام، زمان می برد تا همه چیز را از یاد ببرم. برای همین من هم حرفی نمی زدم و اعتراضی هم نمی کردم. تا این که روز عقد فرا رسید. در آن شلوغی و هیاهو بودیم که دوباره ناماعیل نام همسر سابقش را آورد. همان زمان بود که فهمیدم چقدر اشتباه کرده ام. تمام مدت تحمل کردم و حرفی نزدم. ولی ناماعیل تمام فکر و ذکرش پیش همسر سابقش است. او را فراموش نکرده و در همه لحظات به یاد اوست. همه چیز را با او مقایسه می کند. هر بار اتفاقی می افتاد مقایسه اش را شروع می کرد. تا این که در نهایت من عصبانی شدم. روز عقدم به او اعتراض کردم. جالب اینجاست او هم به من اعتراض کرد و کارمان به دعوا کشید. درنهایت به خاطر خانواده هایمان مرنام را به هم نزدیم. اما من با گریه و بغض عقد کردم. ناماعیل هم سعی نکرد از دل من در بیاورد. همان شب تصمیم گرفتیم از هم جدا شویم. وقتی پیشنهاد جدایی را دادم ناماعیل هم قبول کرد. او گفت ما آینده خوبی کنار هم نخواهیم داشت. من هم وقتی این حرف را شنیدم موضوع طلاق را جدی کردم و بعد تصمیم گرفتیم خیلی زود از هم جدا شویم.

در ادامه شوهر این زن هم به قاضی گفت: آقای قاضی، همسر من اشتباه می کند. او از همان دوران آشنایی روی همسر سابقم حساس بود. هر بار به هر دلیلی نامش می آمد دعوا راه می انداخت. همیشه هم خودش نام او را می آورد. گاهی اوقات هم حرف های مرا به اشتباه، مقایسه با همسر اولم برداشت می کرد. من هم دیگر خسته شده ام. آن زن از زندگی من رفته و دیگر حضور ندارد. ولی تهمینه این را متوجه نیست و مرتب پیگیری می کند که مبادا من نام او را بیاورم. حرف های مرا اشتباه برداشت می کند. این همه حساسیت درنهایت باعث می شود ما هر روز درگیر شویم. برای همین من دیگر نمی توانم تحمل کنم. من دلم می خواهد در ازدواج دومم آرامش داشته باشم. یک بار شکست خورده ام و نمی خواهم دوباره در جنجال و دعوا زندگی کنم.

در انتها هم قاضی سعی کرد این زوج را از جدایی منصرف کند، ولی وقتی اصرار آنها را دید، رسیدگی به این پرونده را به جلسه آینده موکول کرد و از این زوج خواست در فرصت به دست آمده با یک مشاوره خانواده مشورت کنند.

قبل از ازدواج مجدد اشکالات را برطرف کنید

سارا شقاقی، روان شناس در این خصوص می گوید: برخی از زنان و مردان فکر می کنند ازدواج دوم از همان ابتدا محکوم به نابودی است. به همین دلیل میزان طلاق در ازدواج های دوم بیشتر از ازدواج اول است. این در حالی است که گاهی اوقات زوج ها تصور می کنند، وقتی طلاق گرفته اند تجربه لازم برای زندگی مشترک را به دست آورده اند. آنها فکر می کنند در ازدواج دوم اشتباهات گذشته را تکرار نخواهند کرد. اما در بیشتر مواقع چنین نیست. کسانی که یک ازدواج ناموفق داشته اند ممکن است توانایی تحمل شریک تازهی را نداشته باشند، نسبت به برخی مسائل بدبین باشند و در زندگی مشترک تازه دچار مسائل بیشتری شوند. از طرف دیگر برخی هنگام تصمیم برای ازدواج دوم خود با این مشکل روبه رو هستند که آیا ازدواج با کسی که طلاق گرفته درست است یا نه. برای همین افرادی هم که قصد ازدواج با یک فرد طلاق گرفته را دارند بهتر است قبل از تصمیم گیری فکر کنند. اما چیزی که باید در این زمینه به آن توجه کرد این است که به ندرت پیش می آید در یک طلاق و جدایی یکی از زوج ها مقصر باشد. در بیشتر طلاق ها هر دو طرف مقصر هستند. بنابراین به نظر می رسد فرد مطلقه قبل از ازدواج مجدد نیاز به مشاوره و مراجعه به روان شناس دارد تا دیدگاه او در مورد ازدواج به خصوص ازدواج دوم تغییر یابد تا برای بار دوم گرفتار طلاق نشود. کسی که نتواند اشتباهات خودش را در ازدواج اول تشخیص دهد و آنها را برطرف نکند برای ازدواج آمادگی لازم را ندارد.

سیما فراهانی - تپش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 574

به "جدایی، یک روز بعد از عقد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدایی، یک روز بعد از عقد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید