تشریح جزئیات جلسه روز گذشته شورای عالی بورس

به گزارش وبسایت دانشجویی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی توضیحاتی را درخصوص جلسه روز گذشته شورای عالی بورس ارائه کرد.

تشریح جزئیات جلسه روز گذشته شورای عالی بورس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود نوشت: به منظور تقویت بازار سرمایه و نیز ارتقاء نقش بانک ها در اطمینان بخشی به فعالیت سرمایه گذاران در آن بازار، موارد زیر را به عنوان نظر بانک مرکزی درجلسه عصر دیروز شورای عالی بورس اعلام کردم.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه وجود و گسترش فعالیت صندوق های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران است، توضیح داد: ضمن توصیه به افزایش ظرفیت سرمایه گذاری دراینگونه صندوق ها، بانک مرکزی نیز برای یاری به تحقق این موضوع در مورد صندوق هایی که بانک ها مدیریت صندوق را به عهده دارند، افزایش سقف صندوق های با درآمد ثابت را تا مبلغ سی هزار میلیارد تومان بلامانع می داند.

به گفته همتی بانک مرکزی تأسیس صندوق های جدید سرمایه گذاری بادرآمد ثابت توسط بانکها را بلامانع می داند.

وی در ادامه یادآور شد: برای شرکت های تأمین سرمایه متعلق به بانک ها که متقاضی افزایش سرمایه هستند، تمهیدات لازم برقرار خواهد شد و از تسهیلات فوق نیز برخوردار خواهند بود.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه با توجه به نرخ سیاستی اعلام شده، بانک مرکزی نسبت به این نرخ در بازار بین بانکی پایبند است، بیان کرد: این بانک برنامه ریزی لازم در همین رابطه را انجام داده است. بانک ها نیز توافق نموده اند با توجه به شرایط بعضی از بانک های ناتراز، نرخ سود بین بانکی را حداکثر 20 درصد مشخص وعملیاتی نمایند.

رئیس شورای پول و اعتبار ضمن تأکید براینکه عدم رعایت نرخ سودمصوب شورای پول واعتبار به هیچ وجه مجاز نیست، اظهار کرد: بانکها ملزم به رعایت نرخ های مصوب سود سپرده ها هستند. بازرسان حوزه نظارت بانک مرکزی تخلفات گزارش شده دربانک ها را از روز شنبه آغاز به رصد نموده اند و برای اعمال قانون گزارش خواهند داد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 157

به "تشریح جزئیات جلسه روز گذشته شورای عالی بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح جزئیات جلسه روز گذشته شورای عالی بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید