بغل کردن در دوران کرونا چقدر خطرناک است؟

به گزارش وبسایت دانشجویی، شیوع کرونا باعث شده است که بسیاری از رفتارهای روزمره از جمله بغل کردن از دیدگاه خطر انتقال ویروس کرونا ارزیابی شوند.

بغل کردن در دوران کرونا چقدر خطرناک است؟

بعضی از کارشناسان می گویند بغل کردن در صورتی که به درستی انجام گردد، خیلی خطرناک نیست. به همان اندازه روش بغل کردن، اینکه چه کسی را در چه جایی بغل می کنید، هم مهم است.

هر چه شمار بیشتری از افراد را در آغوش بگیرید، خطر بیشتر می گردد. بنابراین در آغوش دریافت را به نزدیک ترین بستگان و دوستان که اصول بهداشتی (شستن مرتب دست ها، فاصله گیری اجتماعی و ماسک زدن) را هم رعایت می نمایند، محدود کنید.

از بغل کردن افرادی که در گروه های پرخطر از لحاظ بیماری کووید-19 ناشی از ویروس کرونا قرار دارند، از جمله افراد بالای 60 سال یا افراد دچار بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی، بیماری های ریوی، سرطان و...تا جایی که می توانید پرهیز کنید.

مانند سایر فعالیت ها، بغل کردن در فضای باز احتمالا خطر کمتری از بغل کردن در فضای بسته دارد.

در صورتی که فرد درست و مکان درست را انتخاب نموده باشید، مسئله بعدی بغل کردن به شیوه ای است که کمترین خطر ممکن را داشته باشد:

- پیش از بغل کردن اول رضایت طرف مقابل را بگیرید.

- ماسک بزنید.

- هنگامی به طرف مقابل نزدیک می شوید، نفس تان را حبس کنید.

- هنگامی برای چند ثانیه طرف مقابل را در آغوش می گیرید، سرتان را به طرف مقابل بچرخانید و دور نگهدارید.

- به نگه داشتن نفس تان ادامه دهید (حرف هم نزنید و حتی نجوا نکنید).

- از حالت بغل کردن خارج شوید و بی درنگ به فاصله 2 متری بازگردید.

- سرتان از به طرف دور از شخص مقابل بچرخانید و نفس تان را رها کنید.

استفاده از این شیوه خطر اینکه هر کدام از شما نفس فرد دیگر را استنشاق کند، کاهش می دهد- در نتیجه حتی اگر هر یک از شما دارای عفونت بدون علامت باشید، ذرات حاوی ویروس را به دیگری منتقل نمی کنید.

به یاد داشته باشید که ویروس کرونا در حالت بی علامت (عفونت وجود دارد، اما علامتی بروز نمی کند) و حالت پیش از علامت دار شدن (عفونت وجود دارد، اما هنوز علامتی بروز ننموده است) نیز ممکن است به دیگران منتقل گردد.

اگر از قبل برای بغل کردن هایتان برنامه داشته باشید و هنگام در آغوش هم بودن نفس فرد دیگر را استنشاق نکنید، خطر انتقال ویروس حتی در هنگام بروز بیماری کووید-19 نسبتا کم است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 21

به "بغل کردن در دوران کرونا چقدر خطرناک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بغل کردن در دوران کرونا چقدر خطرناک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید