افزایش 100 میلیونی وام ازدواج زوجین روستایی و عشایر دهه شصتی

به گزارش وبسایت دانشجویی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: برای زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی که تا انتها سال 1400 ازدواج کنند 100 میلیون تومان وام علاوه بر وام ازدواج در نظر گرفته شده است.

افزایش 100 میلیونی وام ازدواج زوجین روستایی و عشایر دهه شصتی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در آیین گرامی داشت روز جهانی زنان روستایی و پنجمین همایش ملی نقش آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار که با حضور سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از زنان روستایی و عشایری کشور برگزار گشت، اظهار کرد: نرخ باسوادی و تحصیلات تکمیلی در روستاها و عشایر رو به رشد است و به 83 درصد نزدیک شده است و نرخ بیکاری در روستاها بسیار کاهش داشته است.

وی اضافه نمود: بازماندگان از تحصیل و ترک تحصیل در عشایر و روستاییان موضوع مهمی است که باید به خوبی به آن پرداخته شود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ادامه داد: به این منظور خوابگاه های شبانه روزی، روستا مرکزی و آموزش مجازی از اقداماتی است که اجرا شده و امکاناتی مانند گوشی هوشمند و تبلت در اختیار دانش آموزان و دانشجویان عشایری قرار گرفته است.

خزعلی شرح داد: عشایر و روستاییان سرمایه های کشور هستند که ظرفیت های فوق العاده ای دارند و می توانند در تولید، کشاورزی و صنایع دستی باعث حرکت و توسعه کشور شوند تا کشور را به جایگاه خود برسانند.

وی اضافه نمود: من شاهد نشاط و توانمندی در زنان روستایی بوده ام و تولید صنایع خانگی، دستی و خرد روستاها و عشایر در دست زنان است، این همت و اراده و جدیت برای استفاده از دسترنج بسیار افتخارآفرین است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تاکید کرد: وظیفه ما این است که امکانات مورد نیاز اعم از آموزش و فرهنگ سازی، استانداردسازی، بازاررسانی محصولات و تلاش برای صادرات و همچنین تسریع در اعطای مجوز را برای این قشر فراهم کنیم و با جدیتی که از دکتر ساداتی نژاد دیده ام این حمایت ها قابل انجام خواهد بود.

وی با بیان اینکه زنان روستایی در بخش مدیریتی در شورای روستاها، دهداری ها و بخشداری ها حضور فعال دارند، عنوان کرد: باید در پی نمایشگاه های دائمی برای فروش و عرضه محصولات زنان روستایی و عشایری باشیم.

خزعلی در رابطه با بیمه تامین اجتماعی زنان روستایی گفت: موضوع بیمه برای زنان سرپرست خانوار را پیگیری کرده ایم و مقدمات کار فراهم شده است تا این زنان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند.

وی در خصوص اعطای وام ازدواج به روستائیان و عشایر اظهار داشت: برای زوجین روستایی و عشایری دهه شصتی که تا انتها سال 1400 ازدواج کنند 100 میلیون تومان وام علاوه بر وام ازدواج در نظر گرفته شده است.

در انتها این مراسم، از هفت نفر از زنان روستایی و عشایر کارآفرین و فعال در حوزه تولید و ترویج کشاورزی از طریق وزیر جهاد کشاورزی و معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور تقدیر به عمل آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 682

به "افزایش 100 میلیونی وام ازدواج زوجین روستایی و عشایر دهه شصتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 100 میلیونی وام ازدواج زوجین روستایی و عشایر دهه شصتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید