ابررایانه نقشه 25 هزار ابر سیاهچاله منتشر کرد

به گزارش وبسایت دانشجویی، محققان با استفاده از روش های نوین و بررسی امواج رادیویی نقشه ای از آسمان را تهیه کرده اند که در آن 25 هزار ابر سیاهچاله وجود دارد.

ابررایانه نقشه 25 هزار ابر سیاهچاله منتشر کرد

گروهی از ستاره شناسان بین المللی نقشه ای از آسمان منتشر کرده اند که در آن بیش از 25 هزار ابر سیاهچاله وجود دارد.

این نقشه در ژورنال Astronomy& Astrophysics منتشر شده و دقیق ترین نقشه حوزه ای از آسمان با امواج رادیویی فرکانس پایین است. ستاره شناسان برای ایجاد این نقشه از اطلاعات مربوط به 52 ایستگاه تحقیقاتی با آنتن های LOFAR در 9 کشور اروپایی استفاده کردند.

به نظر می رسد در این نقشه هزاران ستاره وجود دارد، اما آنها در حقیقت ابرسیاه چاله هستند. هر سیاه چاله در یک کهکشان دوردست و متفاوت قرار گرفته است. امواج رادیویی رصد شده، مربوط به ماده ای هستند که از سیاه چاله ها بیرون می جهند.

فرانچسکو دی گارسپرین محقق دانشگاه هامبورگ آلمان درباره این پژوهش می گوید: این نقشه حاصل سال ها تحقیق درباره اطلاعاتی بسیار چالش برانگیز است. ما باید روش هایی نوین برای تبدیل سیگنال های رادیویی به تصاویری از آسمان ابداع می کردیم.

این در حالی است که لایه یونوسفر اطراف زمین مشاهده امواج رادیویی طولانی را مشکل می کند. این لایه عاری از الکترون مانند لنزی ابری عمل می کند که به طور مداوم جلوی تلسکوپ های رادیویی حرکت می کند.

در هر حال نقشه جدید حاصل ترکیب 256 ساعت مشاهده از قسمت شمال آسمان است. محققان با استفاده از ابررایانه ها و الگوریتم های جدیدی که در هر چهار ثانیه تأثیر یونوسفر را اصلاح می کند، اطلاعات را بررسی کردند.

البته این نقشه 4 درصد از بخش شمال آسمان را نشان می دهد. محققان تصمیم دارند فعالیت خود را ادامه دهند و نقشه کل شمال آسمان را بسازند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 334

به "ابررایانه نقشه 25 هزار ابر سیاهچاله منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابررایانه نقشه 25 هزار ابر سیاهچاله منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید