10 اپلیکیشن برتر برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی

به گزارش وبسایت دانشجویی، بسیاری از ما (به خصوص ایرانی ها)، به دلایل مختلفی باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم. یادگیری هر زبانی، بخش های مختلف خود را دارد. از مهم ترین بخش ها، گرامر یا همان دستور زبان است. افراد زیادی وجود دارند که علاقه ای به کلاس زبان ندارند و ترجیح می دهند که خودشان با استفاده از کتاب و اینترنت و اپلیکیشن های مختلف، آغاز به یادگیری نمایند. حال موضوع بعدی که مطرح می گردد، یادگیری درست زبان است. در واقع بسیاری از افراد فکر می نمایند که اگر یک کتاب آموزش انگلیسی را تنهایی بخوانند، تمام نکات را به خوبی و کاملا درست یاد می گیرند! مشکل اساسی این است که تعدادی از این افراد، نکات را کاملا اشتباه یاد می گیرند و به اشتباه از آن ها استفاده می نمایند. نتیجه این امر، نبود امکان برقراری ارتباط درست با هر چیز به زبان انگلیسی است. پس شما باید سعی کنید از منابع مختلف بهره ببرید و درصد یادگیری اشتباه را تا حد امکان، کاهش دهید. از مهم ترین منابع برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی، می توان به اپلیکیشن های موبایل اشاره نمود. برای همین، موضوع این مقاله خبرنگاران مگ، آنالیز برترین اپلیکیشن های تقویت گرامر است. پس تا انتهای این مقاله، ما را همراهی کنید.

10 اپلیکیشن برتر برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی

1. English Grammar in Use

این برنامه به وسیله استاد گرامر، ریموند مورفی (Raymond Murphy) ارائه شده است. بیشتر افراد English Grammar in Use را با یک کتاب می شناسند. این برنامه، دقیقا همگام با این کتاب است و شما می توانید از هر دو، با هم استفاده کنید. اپلیکیشن English Grammar in Use انواع فعالیت ها و درس های مربوط به گرامر دارد. بعلاوه 145 نمونه و نکته گرامری (145 درس) در این برنامه قابل استفاده است. نسخه رایگان این برنامه، با امکانات کمتری در اختیار همه مردم واقع شده است. اگر می خواهید از تمامی امکانات این برنامه استفاده کنید، باید نسخه کامل آن را خریداری نمایید. قیمت نسخه کامل این برنامه، حدود 15.5 دلار است. این برنامه، قطعا یکی از گران ترین برنامه های دستور زبان است. با این حال، با توجه به سازنده آن، احتمالا ارزش خرید دارد؛ زیرا با وجود چنین قیمتی، باز هم هواداران بسیار زیادی دارد. به این نکته هم توجه کنید که شکایاتی درباره وجود اشکالات در این برنامه وجود دارد و افراد نسبت به بعضی ایرادات موجود در برنامه اعتراض نموده اند.

2. English Grammar Test

این اپلیکیشن، یکی از محبوب ترین برنامه های آموزش و تقویت گرامر است. برنامه English Grammar Test دارای تعداد زیادی محتوا، از جمله 1200 تمرین دارد. این برنامه سطح های متفاوتی برای آزمون ها و تمرینات دارد تا بتواند مهارت افراد را به مقدار زیادی، افزایش دهد. بعلاوه به شما نمرات و امتیازاتی می دهد تا بتوانید پیشرفت خود را متوجه شوید. به این نکته توجه کنید که این اپلیکیشن، قطعا برنامه ای نیست که بتوانید در یک روز یا حتی یک هفته آن را اجرا کنید و به پایان برسانید. تبلیغات موجود در این اپلیکیشن هم به مقدار دیگر اپلیکیشن ها مزاحم نیستند. از مزایای این برنامه، می توان به این موضوع اشاره نمود که به صورت رایگان در اختیار عموم واقع شده است.

3. Grammarly

یکی از برترین اپلیکیشن های تقویت گرامر، اپلیکیشن Grammarly است. این برنامه، یکی از جدیدترین برنامه های گرامر (رایگان) است. اگر Gboard یا SwiftKey را می شناسید، Grammarly دقیقا شبیه به این دو نمونه است. بعلاوه از مزایای این برنامه می توان به ویژگی هایی مانند تصحیح اتوماتیک اشاره نمود. با این حال، سعی می نماید تا هنگام تایپ، گرامر شما را هم اصلاح کند. چیزهایی مانند کاما، فرم فعل، املای غلط و کلمات نادرست (مانند استفاده از to به جای too) را هم اصلاح می نماید و به شما نمایش می دهد. همان طور که در توضیحات ابتدایی این اپلیکیشن نوشتیم، Grammarly نسبتا جدیدتر از باقی برنامه های این فهرست است. هنوز هم بعضی از اشکالات در آن وجود دارند و افراد انتظار برطرف چنین چیزهایی را از توسعه دهنده های این اپلیکیشن دارند. صفحه کلید بدون تبلیغات یا خرید درون برنامه ای در زمان نوشتن این مقاله رایگان است، اما این امکان هم وجود دارد تا در آینده چنین مسئله ای را هم برطرف نمایند!

4. Khan Academy

Khan Academy یک برنامه آموزشی عالی، برای بسیاری از افراد است. مجموعه ای از دوره های کوچک با محتوای آموزشی را در این اپلیکیشن می بینید. شما می توانید ریاضیات، علوم، اقتصاد، تاریخ، کامپیوتر و البته گرامر را در خان آموزشگاه بیاموزید. این برنامه موضوعات را به وسیله درس های مختلف آموزش می دهد. شما اساسا درس را مرور می کنید، آن را یاد می گیرید و بعدا برای آزمایش خود، آن را امتحان می دهید. خوشبختانه، این برنامه در حال حاضر کاملا رایگان است. برای افرادی که می خواهند درسی را دوباره بیاموزند یا به عنوان منبع ثانویه، احتیاجمند اطلاعاتی هستند، استفاده از این اپلیکیشن عالی است و توصیه می گردد.

5. Learn English Grammar

Learn English Grammar یک برنامه خوب و پایه ای برای گرامر است. این برنامه شامل بیش از 100 موضوع گرامر محبوب به همراه بیش از 2000 سؤال گرامر با توضیحات کامل، تصاویر و مثال های نسبتا ساده است. قطعا شما نمی توانید در عرض چند روز از تمام مراحل این برنامه عبور کنید. این اپلیکیشن، برای تمرین اولیه، به ویژه برای کسانی که در دبیرستان یا اوایل دانشگاه هستند، برترین پیشنهاد است. شاید نام این اپلیکیشن از نظر شما زیاد جالب نباشد، اما مطمئن باشید که استفاده از آن، تجربیات خوبی را برای شما به ارمغان می آورد.

6. Merriam-Webster Dictionary

برنامه های دیکشنری نوعی استاندارد برای مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی هستند. چنین اپلیکیشن هایی تعاریف کلمات، انواع کلمات، تلفظ و مثال های هر کلمه را به شما نشان می دهند. این برنامه بعلاوه شامل ویژگی هایی مانند پازل واژگان، جست وجوی صوتی، تلفظ صوتی کلمات و بسیاری از قابلیات های دیگر است. نسخه رایگان با تمامی ویژگی های ذکر شده به تمامی افراد ارائه می گردد. در همین حال، نسخه پولی تعاریف موضوعی بیشتری (نام های خاص، اصطلاحات خارجی)، یک بخش اصطلاحات کامل 200000 کلمه ای و بدون تبلیغات در اختیار کاربران قرار می دهد. استفاده از این برنامه، حتی به افرادی که سطح زبان بالایی دارند هم توصیه می گردد.

7. Oxford Grammar and Punctuation

احتمالا بیشتر افرادی که این مقاله را می خوانند، با دیکشنری آکسفورد آشنایی کامل دارند. این برنامه بیش از 250 قواعد گرامری را برای شما به صورت کامل، تشریح می نماید. برای یادگیری بهتر از افعال ساده، مثال های فراوان و درس های تکمیلی استفاده می نماید. این برنامه حتی شامل OCR می گردد. این بدان معناست که می توانید از دوربین خود برای جست وجوی کلمات و کارهای دیگر استفاده کنید. نسخه کامل بعلاوه شامل پشتیبانی آفلاین، بدون تبلیغات و بسیاری از ویژگی های دیگر است. برای استفاده روزمره از این برنامه، از نسخه رایگان آن استفاده کنید. نسخه کامل این برنامه حدود 11 دلار قیمت دارد.

8. Udemy

علاوه بر اینکه برنامه بالا جزء اپلیکیشن های تقویت گرامر است، شما می توانید برای یادگیری بسیاری از چیزها و درس های دیگر هم از آن استفاده کنید. Udemy یک پلت فرم آموزش آنلاین است که بسیاری از افراد برای یادگیری بخش های مختلف از آن استفاده می نمایند. این بخش ها شامل انواع موضوعات از آشپزی گرفته تا فناوری، زبان و تناسب اندام و انواع درس های دیگر است که شامل درس های دستور زبان انگلیسی هم می گردد. برای استفاده از این برنامه، ابتدا شما یک دوره می خرید. فیلم ها در اختیار شما قرار می گیرند و شما آن ها را دیدن می کنید و نکات بسیاری را یاد می گیرید. در این اپلیکیشن ویدیوهای متنوعی برای دستور زبان انگلیسی وجود دارد. آن ها از نظر کیفیت، قیمت و مدت دوره، متفاوت هستند. برترین راهکار برای یافتن برترین دوره ها خواندن نظرات افراد برای هر دوره است. بیشتر دوره ها در این برنامه رایگان نیستند، اما قطعا دوره های رایگان هم در آن وجود دارد.

9. YouTube

یوتیوب یک منبع عالی برای یادگیری بیشتر چیزها است. این چیزها شامل آموزش هایی مانند گرامر، کلمات، علائم نگارشی و غیره است. در این برنامه، کانال های آموزشی با ویدیوهایی وجود دارند که تمرکز زیادی روی بخش هایی مانند آموزش صحیح انگلیسی، مکالمه، نوشتن و گرامر دارند. یافتن برترین کانال های آموزشی و برترین ویدیو ها، در این اپلیکیشن کار آسانی نیست. تمام ویدیو ها روی این پلتفرم به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرند. آموزشگاه خان که معمولا با مطالب ریاضی و علوم خود شناخته می گردد، 118 ویدیو درباره دستور زبان در یوتیوب دارد. همه مردم می دانند که استفاده از یوتیوب کاملا رایگان است. با این حال، می توانید 9.99 دلار در ماه برای YouTube Red بپردازید و بعضی از ویژگی های اضافی را دریافت کنید.

10. Your favorite ebook reader

آخرین توصیه ما برای برنامه های گرامر، یک پلتفرم کتاب الکترونیکی است. برنامه هایی مانند Barnes & Noble Nook و Amazon Kindle و Google Play Books همگی تعداد زیادی کتاب آموزشی درباره نوشتن، گرامر، املا، صحبت کردن و انواع موارد دیگر در این زمینه دارند. قیمت کتاب ها فرق دارد، اما همه برنامه ها کتاب الکترونیکی رایگان هم دارند. شما می توانید هر کتابی را که دوست دارید، خریداری نمایید و از آن ها در جهت تقویت زبان انگلیسی خود استفاده کنید. تمام این کتاب ها به صورت الکترونیکی در اختیار شما قرار می گیرند. به این نکته توجه کنید که قبل از انتخاب کتاب زبان انگلیسی، مطمئن شوید که سطح آن کتاب، با سطح زبان انگلیسی شما برابری می نماید.

جمع بندی

کاربردهای زبان انگلیسی، در زندگی بیشتر افراد کاملا مشهود است. در نتیجه، بسیاری از ما باید مهارت های خود را در این حیطه بالا ببریم. یکی از مهم ترین مهارت ها در زبان انگلیسی، گرامر و استفاده درست از آن است. به همین علت ما در این مقاله برترین اپلیکیشن های تقویت گرامر برای سیستم عامل های اندروید و iOS را برای شما معرفی و آنالیز کردیم. تعدادی از این برنامه ها رایگان و تعدادی از آن ها احتیاج به پرداخت مبلغ مشخصی دارند. اگر هدف شما یادگیری و تقویت گرامر به صورت حرفه ای است، می توانید به سراغ اپلیکیشن های پولی این فهرست هم بروید.

آیا شما از اپلیکیشن های آموزش گرامر استفاده می کنید؟ شما می توانید تجربیات خود را با ما و دیگر افراد، در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع: Androidauthority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 723

به "10 اپلیکیشن برتر برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 اپلیکیشن برتر برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید