تور استانبول ارزان: هتل و هاستل استانبول

به گزارش وبسایت دانشجویی، استانبول شهری با تاریخ غنی و تحت تاثیر ملیت های مختلف از زمان های دور و درازه که تاثیر این فرهنگ هارو می تونید توی معماری، غذا و جاذبه های شهر هم ببینید…شهری که به وسیله تنگه بسفر به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسم شده و استانبول رو به شهری فوق العاده و منحصر به فرد تبدیل نموده.

تور استانبول ارزان: هتل و هاستل استانبول

بهترین تجربه سفر را با تور استانبول ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

این شهر با 15 میلیون نفر جمعیت و وسعتی حدود 1539 کیلومتر مربع یکی از بزرگ ترین شهر های جهان محسوب میشه و کلا 39 منطقه داره که 25 منطقه اون در قسمت اروپایی و 14 منطقه در سمت آسیایی شهر قرار داره. در ادامه با خبرنگاران منطقه های مختلف استانبول برای اقامت چند روزه رو معرفی می کنیم و با مزیت ها و هزینه های هر کدوم بیشتر آشنا میشیم.

در استانبول کجا اقامت کنیم؟

شاید اولین سوالی که بعد از انتخاب استانبول به عنوان مقصد سفر به ذهنتون خطور می کنه اینه که باید کجا اقامت کنید؟ باید بدونید نمیشه یک جواب دقیق و درست به این سوال داد چون این موضوع دقیقا به این بستگی داره که شما توی مدت اقامتتون دوست دارید نزدیک چه جاذبه هایی باشید و چی براتون در اولویت قرار داره؟ کم شدن هزینه ها، لوکس بودن هتل یا نزدیک بودن به جاذبه ها و یا مراکز خرید و خیابان های پر جنب و جوش شهر…توی استانبول گزینه های زیادی برای محل اقامتتون دارید و می تونید برترین تجربه ها رو از لوکس ترین و ارزون ترین هتل ها تجربه کنید.

قبل از هر چیزی باید بدونید که قسمت اروپایی استانبول به عنوان منطقه جهانگردی اون محسوب میشه و توی قسمت آسیایی بیشتر ویلا ها و آپارتمان های مسکونی لوکس قرار گرفته که این دو منطقه از طریق تنگه ای به نام بسفر از هم جدا شدند و معمولا افرادی که به استانبول سفر می نمایند یکی از هتل های قسمت اروپایی شهر رو برای اقامت انتخاب می نمایند که اون هم با توجه به اینکه چند ستاره باشه و کجای شهر قرار گرفته قیمت های متفاوتی داره.

بیشتر هتل های استانبول توی دو منطقه بی اوغلو و فاتح قرار دارند که بیشتر جاذبه ها و مراکز شهری هم توی همین دو ناحیه هستند. اگه بخواید توی منطقه بی اوغلو اقامت کنید باید نزدیک خیابان استقلال، میدان تکسیم و اسکله کاباتاش هتل بگیرید و اگه هم خیابان فاتح رو انتخاب کنید که جاذبه هایی مثل مسجد سلطان احمد، مسجد آبی، کاخ توپکاپی، بازار بزرگ و اسکله امینونو نزدیکتونه و خیلی راحت می تونید از همه اون ها تماشا کنید. این دو منطقه به عنوان پر تردد ترین منطقه ها جهانگردی استانبول شناخته میشه و مسلما هتل های این منطقه هم قیمت بیشتری دارند و هر چقدر که از مرکز شهر دور تر باشید، هزینه هتلتون هم کمتر میشه که در ادامه خبرنگاران در خصوص این دو منطقه بیشتر براتون شرح میده.

در خصوص محل اقامتتون این موضوع رو باید در نظر بگیرید که با توجه به جاذبه هایی که دوست دارید از اون ها تماشا کنید هزینه رفت و آمدتون خیلی زیاد نشه…مثلا اگه هتلتون اطراف Nişantaşıباشه تا سلطان احمد که بیشتر جاذبه ها اونجا قرار داره، با اوبر باید حدود 17 لیر هزینه کنید و پیاده تا تکسیم تقریبا 30 دقیقه راهه…اگه براتون مهمه که نزدیک جاهای جهانگردی شهر باشید بهتره هتلتون رو زیاد جای دوری رزرو نکنید. برای حمل و نقلتون هم یادتون باشه که اوبر بین تاکسی ها برترین قیمت رو داره و تراموا و مترو هم دوتا از برترین گزینه های حمل و نقل عمومی استانبول محسوب میشن که اگه می خواید بیشتر از سیستم حمل و نقل این شهر بدونید بهتره قسمت حمل و نقل عمومی در استانبول رو در وب سایت خبرنگاران مطالعه کنید.

در خصوص قیمت ها هم هزینه هتل های 3 ستاره برای یک شب از حدود 100 لیر آغاز میشه و با توجه به مکان و امکانات هتل هزینه ها هم بیشتر میشه و هزینه هتل های 5 ستاره هم از 150 لیر به بالا محاسبه میشه.

منطقه بی اوغلو

منطقه ای نزدیک کاخ دلمه باغچه و خیابان معروف و دوست داشتنی استقلال و کاراکوی که پر از مرکز خرید و کافه های مختلفه یکی از شلوغ ترین و شب زنده دار ترین خیابان های شهر محسوب میشه. در واقع بی اوغلو در سمت اروپایی شهر و قسمت شرقی اون قرار داره و از معروف ترین و شلوغ ترین منطقه های اون میشه به میدان تکسیم، گالاتا، کاراکوی و خیابان سرزنده استقلال اشاره نمود.

توی این منطقه از شهر می تونید تا نزدیکای صبح توی خیابان استقلال قدم بزنید و توی کافه های اطراف چیزی بخورید و خرید کنید…چون اینجا 24 ساعته و 7 روز هفته بازه و اگه هتلتون رو اطراف میدان تکسیم بگیرید، می تونید با چند دقیقه پیاده روی خیلی راحت به میدان استقلال و جاذبه های اطراف اون برسید.

ایستگاه مترو هم دقیقا توی همین میدان قرار گرفته و از اونجا میتونید خودتون رو به مراکز خرید مختلف سطح شهر و جاذبه های مختلف اون برسونید. خیابان کاراکوی (Karaköy) هم یکی دیگه از خیابان های معروف منطقه بی اوغلو محسوب میشه و در واقع یک خیابان قدیمیه که توی اون کلی مسجد از دوران عثمانی قرار داره و یکی از مجذوب کننده ترین قسمت هایی که توی این خیابان وجود داره، کافه ها و چایخانه های مختلفیه که همواره پر از مشتری هاییه که در حال چای خوردن و قلیون کشیدن هستند و در کنار اون ها کافه های تازه و مدرنی هم هست و بوتیک ها و هتل های لوکس و خوبی هم توی این منطقه وجود داره که که گشت و گذار توی اون ها می تونه برای خیلی از جهانگرد ها واقعا مجذوب کننده باشه.

منطقه فاتح

یکی دیگه از پر هوادار ترین منطقه ها برای اقامت جهانگرد های استانبول که به خیلی از جاذبه ها هم نزدیکه منطقه سلطان احمده. جایی که به قسمت قدیمی شهر معروفه و مهم ترین مزیت اقامت توی این منطقه اینه که توی زمان کمتر از 5 تا 10 دقیقه می تونید از مهم ترین جاذبه های مهم استانبول تماشا کنید. اما هزینه ها توی این منطقه معمولا کمی گرونتره و اگه بخواید خرید کنید و چیزی بخورید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. مثلا توی این خیابان بجای اینکه یک کباب ترکی رو با قیمت 6 لیره بگیرید باید حدود 16 لیر پرداخت کنید.

موضوع دیگه ای هم که در خصوص این منطقه وجود داره اینه که بعد از تاریک شدن هوا خیابان های اطراف اون خلوت و خالی میشه و تفریح های شبانه ای نداره.

منطقه سلطان احمد خیلی هم به گرند بازار نزدیکه و اگه بخواید با تراموا برید با دوتا ایستگاه حدود 10 دقیقه طول میکشه. اگه هتلتون توی منطقه بی اوغلو و اوایل سلطان احمد باشه می تونید با تراموا یک راست به گالا، گرند بازار و بازار ادویه برید و با کمترین هزینه از برترین جاذبه ها تماشا کنید.

اما به طور کلی خبرنگاران براتون پیشنهادات خوبی داره…باید بدونید که برای کسایی که بار اوله که به استانبول میان، برترین جا توی محدوده سلطان احمده که همه جاذبه های شهری رو بهتر ببیند؛ در واقع سلطان احمد یکی از محبوب ترین منطقه ها استانبوله و خیلی از جاذبه های شهر مثل ایاصوفیه، مسجد آبی و کاخ توپکاپی دقیقا همینجا قرار داره که مهم ترین جاذبه های تماشای شهر برای جهانگرد هایی که اولین باره به این شهر اومدند، محسوب میشه.

اما اگه می خواید توی یک منطقه خوب و کم هزینه اقامت کنید بهتره بی اوغلو رو انتخاب کنید. کسایی که به شب زنده داری و تفریحات شبانه علاقه دارند می تونند توی منطقه گالاتا هتل بگیرند و برای اقامت توی یک جو سنتی و دوست داشتنی هم میتونید منطقه کاراکوی رو انتخاب کنید و اطراف گرند بازار هم برای یک اقامت خانوادگی جای خیلی خوبی محسوب میشه. فضایی پر از رنگ و پر از فروشگاه های سنتیه و از نظر هزینه های هم جز جاهای خوب و ارزان محسوب میشه.

هاستل ها در استانبول

توی تمام این منطقه ها مختلف و جهانگردی استانبول هاستل های زیادی هم وود داره که خیلی از مسافرانی که به این شهر میان،برای کاهش هزینه های سفرشون اون هارو برای اقامت انتخاب می نمایند. هزینه اقامت در هاستل ها هم با توجه به شرایطی که دارند معین میشه ولی قیمت اون از شبی 50 لیر به بالاست و مسلما هر چقدر جای بهتری باشه و امکاتان بیشتری داشته باشه، گرون تر میشه.

منبع: گردگرد
انتشار: 16 خرداد 1401 بروزرسانی: 16 خرداد 1401 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 893

به "تور استانبول ارزان: هتل و هاستل استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استانبول ارزان: هتل و هاستل استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید