ماجرای لغو یک کنسرت به وسیله اماکن در اردکان

به گزارش وبسایت دانشجویی، کنسرت یک گروه هنری با سابقه به رغم اخذ مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز های پایانی سال گذشته برای اجرا در ایام نوروز، در ششمین سال متوالی از اجرای خود به ناگهان با ممانعت به وسیله اماکن از اجرای خود بازماند.

ماجرای لغو یک کنسرت به وسیله اماکن در اردکان

به گزارش ایلنا، هشتم فروردین ماه در حالی که جمعی از هنردوستان برای اجرای یک موسیقی زنده در خانه سنایی اردکان در انتظار اجرای موسیقی زنده بودند و برای این برنامه هنری بلیت نیز خریداری شده بود، تنها چند دقیقه مانده به شروع برنامه به ناگهان با یک تماس تلفنی اجرای این برنامه زنده لغو شد.

اعضای این گروه موسیقی در بهت و حیرت مجبور شدند با بغضی که ناشی از غضب بی مدیریتی مسئولان بود، لغو برنامه را با پوزش ها به بینندگان خود اعلام نمایند، اما ببیندگان در حالتی ناباورانه چندساعتی را برای اجرا به انتظار نشستند و در نهایت با دلخوری محل را ترک کردند.

دلجویی استاندار یزد شایعات فضای مجازی است

ارشیا قاضی؛ عضو گروه هنری بیداد در تبادل نظر با خبرنگار ایلنا در تشریح ماجرای اتفاق افتاده با بیان اینکه در پنج سال گذشته و در ایام نوروز در بافت تاریخی اردکان اجرای زنده موسیقی داشته ایم گفت: چند سال پیش در دولت تدبیر و امید بدون مجوز اجرا داشتیم و اجرایمان در حد نیم ساعت بود و هیچ مسئله ای هم نداشتیم و کسی نیز مانع اجرای ما نشد.

وی با بیان اینکه سال جاری برای اجرای طولانی تر خواستیم که مجوز بگیریم افزود: اوایل اسفند 1400 برای گرفتن مجوز اقدام کردیم و فرایند مربوطه را طی کردیم و در هفته پایانی اسفند پیروز به اخذ مجوز از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شدیم.

قاضی با بیان اینکه در فضای مجازی مطرح شد که استاندار یزد پس از لغو کنسرت با اعضای گروه تماس تلفنی داشته اند و از ما در اجرای کنسرت حمایت نموده و موضوع حل شده است گفت: چنین چیزی شایعه فضای مجازی است و استاندار یزد هیچ تماسی با من و یا هیچ یک از اعضای گروه نداشته اند بلکه مشاور استاندار تماس گرفتند.

وی با بیان اینکه در این تماس تلفنی مطرح شد تنها یک روز با حضور مسئولان استان اجازه برگزاری دارید افزود: وقتی در خصوص برگزاری روز های دیگری که مجوز برگزاری داریم سئوال کردیم پاسخ دادند که فعلا همین یک روز را برگزار کنید تا در خصوص بقیه روز ها نیز تصمیم گیری کنیم.

قاضی با تاکید بر اینکه متاسفانه این اقدام مسئولان موجب بی اعتمادی اعضای گروه شده است گفت: وقتی با اطلاع از نوازندگی بانوان در گروه برایمان مجوز صادر نموده اند و تلفنی مانع برگزاری می شوند و دوباره فرماندار اردکان اعلام کردند مسئله ای در برگزاری نیست، اما دوباره با تماس تلفنی مانع برگزاری شدند چه اعتمادی باقی می ماند.

وی ادامه داد: زمانی مجوز کتبی اداره ارشاد را به گروه هنری می دهند که موافقت تمام ارگان های مربوطه شهر را داشته باشید؛ ما همه مجوز ها را گرفتیم و مجوز کتبیِ اداره ارشاد برای برگزاری این رویداد هنری به ما داده شد.

این عضو گروه هنری اعلام کرد: شب قبل از اجرا تماس گرفتند که از اماکن کل استان یزد اعلام شده این برنامه نباید برگزار گردد و متاسفانه علتش را هم برای ما تعیین نکردند، اما روز برنامه اعلام شد می توانید برگزار کنید.

وی با تاکید بر اینکه تا برای ما شفاف سازی نگردد که چه مسئله ای داشتیم و به رغم مجوز مانع اجرای ما شدند حاضر نیستیم همان یک شب اجرا را با حضور مسئولان هم داشته باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 901

به "ماجرای لغو یک کنسرت به وسیله اماکن در اردکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای لغو یک کنسرت به وسیله اماکن در اردکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید