خبر جدید برای دارندگان سهام عدالت ، فشار درخواست فروش کِی کم می شود؟

به گزارش وبسایت دانشجویی، با پیگیری های خبرنگاران، موضوع حذف درخواست فروش سهام عدالت در کمیته فنی شرکت سپرده گذاری مرکزی و سازمان بورس مطرح و تصویب شد.

خبر جدید برای دارندگان سهام عدالت ، فشار درخواست فروش کِی کم می شود؟

محمود حسنلو، مدیر فنی سهام عدالت در این خصوص گفت: موضوع امکان حذف درخواست فروش سهام عدالت برای آن دسته از سهامدارانی که از فروش سهامشان منصرف شده اند در کمیته فنی مطرح و با آن موافقت شد.

به گفته وی، انجام کارهای اجرایی این موضوع حدود دو هفته زمان می برد تا جزئیات و نحوه حذف درخواست مشخص شود.

چه کسانی می توانند درخواست فروش خود را حذف کنند؟

حسنلو در پاسخ به این سوال مطرح نمود: تمام تلاش ما بر این است که این امکان برای همه سهامداران فراهم شود و بیشترین جامعه هدف را داشته باشد، اما جزئیات بیشتر آن پس از این که همکاران بررسی های فنی را انجام دادند مشخص می شود.

با افت شاخص بورس و بلوکی شدن سهام عدالت فرایند کند فروش سهام کندتر شد تا جایی که درخواست های فروشی که از سوی سهامداران برای اغلب کارگزاری ها ارسال شده انجام نمی شود و در واقع تلنبار شده است.

ارزش برگه سهام عدالت 532 هزار تومانی در مرداد ماه تا 20 میلیون تومان پیش رفت که 30 درصد آن معادل شش میلیون تومان بود، اما حالا این برگه های سهام حدود 14 میلیون تومان شده که 30 درصد آن حدود 4.2 میلیون تومان است.

با این کاهش ارزش، احتمالا تعداد زیادی از سهامداران به دنبال این باشند که درخواست های فروش خود را لغو کنند تا با برگشت بازار و افزایش ارزش، این سهام را با قیمت بالاتری بفروشند. بنابراین با این کار هم از فشار فروش کاسته می شود و هم سهام با قیمت پایین فروخته نمی شود.

اخبار مرتبط با سهام عدالت را در صفحه اختصاصی سهام عدالت در خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 69

به "خبر جدید برای دارندگان سهام عدالت ، فشار درخواست فروش کِی کم می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر جدید برای دارندگان سهام عدالت ، فشار درخواست فروش کِی کم می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید