افتتاح پارکهای جهت یابی و اتاقهای چندحسی برای دانش آموزان استثنایی

به گزارش وبسایت دانشجویی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به شرایط فضاهای آموزشی حوزه آموزش و پرورش استثنایی اشاره نمود و از توسعه فضاهای ارائه خدمات ویژه برای دانش آموزان با نیازهای ویژه اطلاع داد.

افتتاح پارکهای جهت یابی و اتاقهای چندحسی برای دانش آموزان استثنایی

سید جواد حسینی در گفت وگو با خبرنگاران، در این باره اظهار کرد: بر اساس آمایش سرزمینی به 210 مدرسه استثنایی جدید در کشور احتیاج داریم.

وی اضافه کرد: از این تعداد تا کنون 58 مدرسه در قالب طرح خشت تا بهشت راه اندازی و کلنگ احداث 31 مدرسه استثنایی و 14 مدرسه ویژه اوتیسم به زمین زده شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی بر ضرورت توجه به تربیت بدنی دانش آموزان استثنایی تاکید نمود و گفت: ساخت سالن های ورزشی از جمله برنامه های مدنظر سازمان آموزش و پرورش استثنایی است که به همین دلیل ساخت سالن های درون مدرسه ای 200 متر مربعی در 368 مدرسه استثنایی که از فضای کافی برخوردار هستند در دستورکار قرار گرفته است.

به گفته حسینی، 15 استان فاقد سالن ورزشی مخصوص برای دانش آموزان با احتیاجهای ویژه هستند که عملیات ساخت 13 سالن در این استان ها شروع شده است.

وی با بیان اینکه در امسال سه مرکز تشخیص، آموزش و توان به بهره برداری رسید گفت: تا خاتمه سال 10 مرکز دیگر نیز تکمیل و افتتاح خواهند شد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی همچنین از راه اندازی و تاسیس یک پارک تحرک و جهت یابی ویژه نابینایان در کشور اطلاع داد و اظهار کرد: تعداد این پارک ها تا خاتمه امسال به 21 پارک خواهد رسید.

حسینی به افتتاح دو اتاق چند حسی در امسال نیز اشاره نمود و گفت: شمار اتاق های چندحسی تا آخر سال به 12 خواهد رسید و 10 اتاق چند حسی دیگر نیز افتتاح خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 183

به "افتتاح پارکهای جهت یابی و اتاقهای چندحسی برای دانش آموزان استثنایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح پارکهای جهت یابی و اتاقهای چندحسی برای دانش آموزان استثنایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید