گواهی بر عملکرد پیروز بانک کارآفرین در نیمه اول سال 1399

به گزارش وبسایت دانشجویی، بانک کارآفرین در شش ماه اول سال جاری در زمینه تجهیز و تخصیص منابع رشد چشمگیر و متوازن داشته است.

گواهی بر عملکرد پیروز بانک کارآفرین در نیمه اول سال 1399

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، بررسی گزارش های اقتصادی نشان می دهد که منابع بانک از 179 هزار میلیار ریال در انتهای فروردین 1399، به 265 هزار میلیارد ریال در انتهای شهریور 1399 رسیده و حدود 1,5 برابر افزایش داشته است.

همچنین مانده تسهیلات از 123 هزار میلیارد ریال در فروردین امسال به 188 هزار میلیارد ریال در انتهای شهریور ماه رسیده است؛ یعنی مانده تسهیلات بانک نیز طی این شش ماه بیش از 1,5 برابر افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، افزایش جذب منابع و اعطای تسهیلات، در حالی است که در بازه شش ماهه مورد بررسی، سطح مطالبات غیرجاری بانک نیز با فرایند رو به بهبودی روبرو بوده است. به نحوی که نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات (NPL) طی یک فرایند کاهنده ملایم، از 11.4 درصد در انتهای فروردین به 8.3 درصد در انتهای شهریور ماه رسیده است.

این تحولات مثبت در بانک کارآفرین در شرایطی رخ می دهد که به دلیل رکود حاکم بر سیستم اقتصادی کشور به واسطه شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریم های اقتصادی، انتظار می رود که بانک ها در عرصه تخصیص با کیفیت منابع با مشکل روبرو شوند و نسبت مطالبات غیرجاری آنها افزایش یابد. اما نه تنها فعالیت بانک کارآفرین در عرصه تجهیز و تخصیص منابع با فرایند صعودی چشمگیری همراه بوده، بلکه نسبت مطالبات غیرجاری آن نیز فرایند نزولی داشته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 78

به "گواهی بر عملکرد پیروز بانک کارآفرین در نیمه اول سال 1399" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گواهی بر عملکرد پیروز بانک کارآفرین در نیمه اول سال 1399"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید