پیشرفت در تشکیل کابینه لبنان پس از موضع گیری سیدحسن نصرالله

به گزارش وبسایت دانشجویی، به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، منابع نزدیک به ریاست جمهوری لبنان از پیشرفت در فرایند تشکیل کابینه این کشور پس از موضع گیری سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله خبر دادند.

پیشرفت در تشکیل کابینه لبنان پس از موضع گیری سیدحسن نصرالله

بر اساس این گزارش، این منابع گفتند که پس از رکود و بن بست در فرایند تشکیل کابینه جدید لبنان، اظهارات دبیرکل جنبش حزب الله در این زمینه تأثیرگذار بوده است.

منابع مذکور به المیادین گفتند که جلسات مشورتی که در حال برگزاری است، بن بست موجود در زمینه تشکیل کابینه را رفع کرده است.

این منابع افزودند که بدون تردید همه در لبنان خطراتی را که این کشور با آن روبرو است درک می کنند و مواضع سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در تحرک پفراینده تشکیل کابینه نقش داشته است.

سید حسن نصرالله در بخشی از سخنرانی پنج شنبه شب خود به مناسبت روز جانباز به مسأله تشکیل دولت جدید لبنان به ریاست سعد الحریری اشاره کرد و گفت: ما در این زمینه از خود انعطاف زیادی نشان دادیم. اگر عون و حریری در روز دوشنبه آینده بر سر تشکیل دولت تکنوکرات ها به توافق برسند ما نیز آن را قبول می کنیم.

سید حسن نصرالله شرح داد: اکنون ما در زمینه تشکیل کابینه جدید لبنان شاهد یک بن بست هستیم. سؤالی که ما از حریری داریم این است که کابینه تکنوکرات های او قادر به اتخاذ تصمیمات بزرگ و شجاعانه هستند؟

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: توصیه من به نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه لبنان این است که کابینه ای را تشکیل دهد که قادر به حل و فصل مسائل متراکم در کشور باشد. علت هم آن است که حریری به تنهایی نمی تواند گلوله آتشین را به دست بگیرد.

وی بیان کرد: توصیه ما این است که حریری در تشکیل دولت تکنوکرات تجدیدنظر کند و دولتی متشکل از تکنوکرات ها و سیاستمداران را تشکیل دهد. من از تمامی احزاب و جریان های داخلی می خواهم که تمامی ظرفیت های داخلی خود و ارتباطات خارجی شأن را برای حل بحران های کشور فعال سازند.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: ما اعتقاد داریم که اگر کابینه تکنوکرات ها تشکیل شود، قادر به دوام آوردن در برابر بحران ها نخواهد بود. چنین کابینه ای نخواهد توانست به مسئولیت خود در برابر بحران های لبنان عمل کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 407

به "پیشرفت در تشکیل کابینه لبنان پس از موضع گیری سیدحسن نصرالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت در تشکیل کابینه لبنان پس از موضع گیری سیدحسن نصرالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید