هشدار هواشناسی؛ دما کاهش می یابد، مصرف انرژی را مدیریت کنید

به گزارش وبسایت دانشجویی، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی نسبت به کاهش دما در سه استان و ضرورت مصرف بهینه انرژی همچنین افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای خزر هشدار داد.

هشدار هواشناسی؛ دما کاهش می یابد، مصرف انرژی را مدیریت کنید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: نفوذ توده هوای سرد از صبح چهارشنبه (28آبان ماه) تا اواخر وقت آدینه (30 آبان ماه) موجب کاهش دما در استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خراسان شمالی می گردد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی افزایش قابل توجه مصرف حامل های انرژی به دنبال کاهش نسبی دما از 5 تا 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد بنابراین نسبت به مصرف بهینه انرژی بویژه در مصارف خانگی، اداری و صنعتی توصیه می گردد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ دیگری آورده است: وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا دو متر در دریای خزر از اوایل وقت سه شنبه (27 آبان ماه) تا پنج شنبه (29 آبان ماه) پیش بینی می گردد. در این شرایط جوی غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به ممنوعیت شنا، محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی، انجام فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بویژه فراساحل توصیه می نماید.

در ادامه این هشدار آمده است: افزایش ارتفاع موج بین یک تا دو متر از شب سه شنبه (27 آبان ماه) تا پنج شنبه (29 آبان ماه) در خلیج فارس و تنگه هرمز پیش بینی می گردد. بر اثر حاکمیت این شرایط جوی اختلال در فعالیت های دریایی، پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک قابل پیش بینی است. در این شرایط جوی محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بویژه فراساحل توصیه می گردد.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 154

به "هشدار هواشناسی؛ دما کاهش می یابد، مصرف انرژی را مدیریت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی؛ دما کاهش می یابد، مصرف انرژی را مدیریت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید