مقاله: پله های اسپانیایی رم (ایتالیا)

به گزارش وبسایت دانشجویی، در پایین پله ها یک فواره قدیمی با نام Fontana della Barcaccia یا فواره قایق قدیم وجود دارد. این فواره شکل یک کشتی غرق شده را دارد و گفته می گردد بر اساس یک افسانه مردمی ساخته شده است. افسانه می گوید که یک قایق ماهیگیری در زمان یکی سیل بزرگ در رودخانه Tiber در قرن شانزدهم تا آن نقطه آمده بوده است. طراحی این فواره به Pietro Bernini نسبت داده می گردد، او پدر طراح مشهور Gian Lorenzo Bernini بوده است. طراحی قایق شکسته به برنینی یاری کرد به مشکل تکنیکی فشار کم آب فائق آید. تزئین خورشید و زنبور سمبل خانواده برنینی و ارجاعی به پاپ Urban VIII که دستور این کار را داده بود هستند.

مقاله: پله های اسپانیایی رم (ایتالیا)

این پله ها در بخش شرقی مرکز شهر قدیمی رم قرار گرفته اند. برای تمیز نگه داشتن منطقه، مسئولین خوردن خوراکی روی پله ها را ممنوع نموده اند. بخش اطراف پله های اسپانیایی یکی از منطقه های اعیانی برای خرید در رم است. خیابان Via dei Condotti که روبروی پله های اسپانیایی قرار گرفته، مکانی عالی برای خرید عطر و لباس های با برندهای معروف است. در این جا می توانید آرمانی، پرادا، ورساچه، دولچه و گابانا و گوچی را پیدا کنید. در بالای پله ها منطقه ای وجود دارد که بعضی از بهترین و گران ترین هتل های رم را در خود جای داده است.

135 پله پله های اسپانیایی بین سال های 1723 تا 1725 ساخته شده اند. این پله ها توسط معماری نه چندان مشهور با نام Francesco de Sanctis طراحی شدند و هزینه ساخت آن ها توسط موقوفات یک دیپلمات فرانسوی با نام Étienne Gueffier تامین شد. این پله ها چندین بار بازسازی شده اند و آخرین آن ها مربوط به سال 1995 بوده است.

منبع مقاله: پله های اسپانیایی رم (ایتالیا)

انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 439

به "مقاله: پله های اسپانیایی رم (ایتالیا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: پله های اسپانیایی رم (ایتالیا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید