عراقچی خطاب به بلینکن: آیا آماده اید تحریم ها را بردارید؟

به گزارش وبسایت دانشجویی، معاون وزیر خارجه در واکنش به اظهارات بلینکن در توئیتی با بیان این که آمریکا به عنوان طرفی که برجام را ترک نموده، باید اول تحریم های خود را بردارد و پس از راستی آزمایی، ایران اجرای کامل برجام را از سر خواهد گرفت، نوشت: آیا آمریکا آماده است؟

عراقچی خطاب به بلینکن: آیا آماده اید تحریم ها را بردارید؟

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی شرکت کننده در مذاکرات وین امروز (دوشنبه) در توئیتی در پاسخ به آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا نوشت: دیروز چهار ساعت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مورد مذاکرات وین گفت وگو داشتم. جلسه سخت، اما مفیدی بود.

وی اضافه نمود: اصول یکی است: آمریکا به عنوان طرفی که برجام را ترک نموده است، باید اول تحریم های خود را بردارد. پس از راستی آزمایی ایران اجرای کامل برجام را از سر خواهد گرفت.

وی افزود: آیا آمریکا آماده است؟

به گزارش فارس وزیر خارجه آمریکا دیروز در اظهاراتی مدعی شد که این کشور هنوز نشانه ای مبنی بر تصمیم ایران برای بازگشت به تعهدات هسته ای خود ذیل برجام را مشاهده ننموده است.

عباس عراقچی که دیروز در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای تشریح فرایند مذاکرات و پیشرفت های حاصله حضور یافته بود، در جمع خبرنگاران در این باره گفت: درباره مذاکرات وین و آنچه گذشته و نتایجی که تا الان حاصل شده، پیشرفت هایی که بوده و مشکلاتی که وجود دارد و مسائل اصلی خدمت نمایندگان در کمیسیون امنیت ملی ارائه دادم. جلسه بسیار مفصلی بود و نزدیک به چهار ساعت به طول انجامید.

عراقچی ادامه داد: الحمدالله نقطه نظرات نمایندگان برای ما مفید است و همواره مفید بوده و بنده به صورت مفصل گوش دادم و نقطه نظراتی بود که می تواند در ادامه جهت به ما یاری کند.خشنود هستیم این تعامل بین تیم مذاکره کننده و مجلس وجود دارد و گزارش های ما به استحضار نمایندگان محترم مجلس می رسد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 501

به "عراقچی خطاب به بلینکن: آیا آماده اید تحریم ها را بردارید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی خطاب به بلینکن: آیا آماده اید تحریم ها را بردارید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید