ساخت ریه مصنوعی برای بررسی شیوع کرونا

به گزارش وبسایت دانشجویی، محققان دانشگاه دوک و دانشگاه کمبریج در دو مطالعه مستقل و جداگانه برای بررسی شیوع کووید 19 ریه های مصنوعی تولید کردند.

ساخت ریه مصنوعی برای بررسی شیوع کرونا

به گزارش خبرنگاران از فارس، محققان دانشگاه دوک و دانشگاه کمبریج در دو مطالعه مستقل و جداگانه برای بررسی شیوع بیماری کووید 19 ریه های مصنوعی تولید کردند.

مینی ریه های مصنوعی رشد یافته در آزمایشگاه به دانشمندان اجازه می دهد تا ببینند چگونه ویروس کرونا در ریه منتشر می شود و آن را آلوده می کند.

کارشناسان تصمیم دارند از مدل توسعه داده خود در آزمایشگاه برای ردیابی شیوع ویروس کشنده کرونا در ریه ها استفاده کنند.

ریه های کوچک مصنوعی که در آزمایشگاه از سلول های بنیادی بزرگسالان رشد داده شده است، به دانشمندان امکان داده است تا در یک پیشرفت بزرگ نحوه آلوده شدن ریه ها توسط ویروس کرونا را ردیابی کنند.

دستیابی به مدل های آزمایش شیوع SAS-CoV-2، به محققان این امکان را می دهد که داروهای بالقوه را آزمایش کنند و درک بهتری از اینکه چرا برخی از مردم بدتر از دیگران به این بیماری مبتلا می شوند، فراهم شود.

جو-هیون لی، نویسنده این پژوهش از کمبریج گفت: ما هنوز درباره چگونگی آلودگی ریه ها اطلاعات کمی داریم و به تحقیقات بیشتر در این زمینه نیازمند هستیم.

محققان دانشگاه دوک نیز رویکرد مشابهی را در پیش گرفتند. این تیم به سرپرستی رائو تاتا، اظهار داشتند که مدل آنها اجازه می دهد تا صدها آزمایش همزمان برای غربالگری کاندیداهای جدید دارویی انجام شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 103

به "ساخت ریه مصنوعی برای بررسی شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت ریه مصنوعی برای بررسی شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید