خبرنگاران نخست وزیر عراق: برای انتخابات سالم و عادلانه بسترسازی می کنیم

به گزارش وبسایت دانشجویی، بغداد - خبرنگاران- نخست وزیر عراق، هدف اساسی دولت خود را بسترسازی و تهیه مقدمات برای برگزاری یک انتخابات پارلمانی سالم و عادلانه در سال آینده خواند.

خبرنگاران نخست وزیر عراق: برای انتخابات سالم و عادلانه بسترسازی می کنیم

به گزارش وبسایت دانشجویی، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق شنبه شب در پیغامی تلویزیونی برای مردم عراق هدف اساسی دولت را بسترسازی برای برگزاری یک انتخابات سالم و عادلانه پارلمانی در عراق برشمرد و گفت که متعهد به اجرای انتخابات زودهنگام پارلمانی در ششم ژوئن سال آینده و سلامت برگزاری آن است و از همگان می خواهد تا برای این انتخابات آماده باشند.

وی همچنین به برنامه دولت خود اشاره نمود و گفت: ما اقدامات جدی را برای اجرای برنامه اصلاحات شروع نموده ایم، این برنامه راه چاره های طولانی مدت برای چالش های مالی و تشویق کشاورزی و صنایع ملی و سرمایه گذاری تدوین نموده است.

نخست وزیر عراق در بخش دیگری از این پیغام تلویزیونی گفت: ما به آرامی و با دیپلماسی برای جمع آوری حمایت به منظور بازیابی وزن عراق و صندلی بین المللی آن و عدم اجازه مجدد برای سوق یافتن به سمت درگیری به نیابت از دیگری یا حمله به دیگری اقدام کردیم.

وی همچنین گفت: ما پیشرفت زیادی به وسیله گفت وگوی راهبردی با آمریکا برای تحکیم حاکمیت ملی داشتیم؛ همانطور که همین پیشرفت را به وسیله گفت وگوی صریح با همسایگان و دوستانمان براساس قاعده اول عراق شاهد هستیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 100

به "خبرنگاران نخست وزیر عراق: برای انتخابات سالم و عادلانه بسترسازی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نخست وزیر عراق: برای انتخابات سالم و عادلانه بسترسازی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید