خبرنگاران امضاکننده قرارداد با ویلموتس مسوولیت کیفری دارد

به گزارش وبسایت دانشجویی، تهران- خبرنگاران- رییس مرکز وکلا گفت: به زعم من مسوولیت کیفری متوجه امضاکننده و متولی قرارداد مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی خواهد بود و طبق ماده 598 قانون مجازات اسلامی در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی است و ضمانت اجرای کیفری هم دارد.

خبرنگاران امضاکننده قرارداد با ویلموتس مسوولیت کیفری دارد

علی بهادری جهرمی، رییس مرکز وکلا در گفت وگو با خبرنگاران درباره محکومیت فدراسیون فوتبال در پرونده مارک ویلموتس گفت: هر مسوولی که مسوولیتی را می پذیرد باید در چارچوب و قوانین و قوائد حقوقی حرکت کند و اگر در مساله ای تخصص ندارد از مشاور یاری بگیرد. اگر این کار صورت نگیرد و مسئله ای به وجود بیاید طبق قانون کوتاهی در انجام وظایف انجام شده است. یعنی به عبارتی دیگر اهمال و کوتاهی انجام شده است.

وی در ادامه اضافه نمود: به زعم من در ماجرای فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس، اهمال از سوی فدراسیون فوتبال حتمی است. باید موضوع آنالیز گردد. اگر مشورت نگرفته باشند کوتاهی نموده اند؛ اگر مشورت گرفته اند و عمل ننموده اند بازهم کوتاهی از آنها بوده است و اگر مشورت گرفته اند و مشاوره خوبی به آنها نشده در اینجا مقصر آن مشاور است. با این وجود در هر سه صورت کوتاهی قطعی است.

رییس مرکز وکلا در سرانجام گفت: این مساله برای فرد متولی یا امضا کننده قرارداد هم مسوولیت مدنی دارد و جبران خسارت به عهده شخص ایشان خواهد بود. دولت فعلا می تواند این پول را پرداخت کند ولی باید علیه آن شخص اقامه دعوی کند. هم اینکه به زعم من مسوولیت کیفری هم متوجه آن شخص خواهد بود. طبق ماده 598 قانون مجازات اسلامی در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی است و ضمانت اجرایی کیفری هم دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 3

به "خبرنگاران امضاکننده قرارداد با ویلموتس مسوولیت کیفری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امضاکننده قرارداد با ویلموتس مسوولیت کیفری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید