تثبیت اشتغال هشت هزارو 108نفر درسمنان با پرداخت تسهیلات حمایتی

به گزارش وبسایت دانشجویی، جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان به ریاست علیرضا آشناگر، استاندار سمنان در محل سالن یادگار امام(ره) استانداری برگزار شد.

تثبیت اشتغال هشت هزارو 108نفر درسمنان با پرداخت تسهیلات حمایتی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان، اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان، با اشاره به اینکه مهلت نام نویسی برای دریافت تسهیلات حمایتی به شرکت های اقتصادی که به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا دچار آسیب شدند تا انتها مهر سال جاری بوده است، گفت: فرایند اعطای تسهیلات می بایست تا انتها آبان به انتها برسد که براساس ارزیابی های انجام شده فرایند اعطای تسهیلات به واحدهای متضرر ناشی از شیوع کرونا ویروس تا انتها آذر سال جاری ادامه می یابد.

وی اضافه نمود: در استان سمنان پنج هزار و 440 واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی برای دریافت تسهیلات حمایتی ثبت نام نمودند که در مجموع میزان تسهیلاتی که باید به این واحدها پرداخت شود 79 میلیارد تومان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ادامه داد: با اعطای این میزان تسهیلات اشتغال هشت هزار و 108 نفر در استان تثبیت و از بیکاری کارگاران جلوگیری می شود.

غنیان شرح داد: تا به امروز سه هزار و 128 واحد، مبلغ 40 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی دریافت کردند که پرداخت این میزان تسهیلات، موجب تثبیت اشتغال چهار هزار و 256 کارگر شد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان های شاهرود، سمنان و گرمسار تا کنون بیشترین تسهیلات در استان را دریافت کردند، گفت: بانک های ملی، تجارت و ملت بیشترین پرداختی را داشتند و 43 درصد گیرندگان تسهیلات حمایتی از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مجوز داشتند، 20.5 درصد دریافت کنندگان تسهیلات مربوط به بخش راه و شهرسازی و 7.5 درصد مربوط به زیرمجموعه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: nbdfars.ir شناسه مطلب: 149

به "تثبیت اشتغال هشت هزارو 108نفر درسمنان با پرداخت تسهیلات حمایتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تثبیت اشتغال هشت هزارو 108نفر درسمنان با پرداخت تسهیلات حمایتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید