کد خبر: ۱۰۷۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
مسئول بسیج دانشجویی فارس:
مسئول بسیج دانشجویی فارس با بیان اینکه این تشکل برای فعالیت سلایق مختلف سیاسی بستر ایجاد کرده است گفت: دانشجویان بسیجی و انقلابی موضوع پیش روندگی را در تشکیلات خود دنبال کنند.

اسماعیل قزل سفلی در جلسه تودیع و معارفه مسئولان پیشین و جدید بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز با اشاره به انتظارات از مجموعه بسیج دانشجویی این دانشگاه، بر تبیین و ترویج گفتمان امامین انقلاب اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از اولویت های مهم دانشجویان بسیجی و انقلابی ارتقای سطح علمی، تحصیلات و پیشرفت در این زمینه باشد و مدارج پیشرفت و ترقی را به سرعت طی کنند.

وی با بیان اینکه بسیج دانشجویی پرچمدار فعالیت های دانشجویی باشد، بر جذب، نگاه حداکثری و توسعه مخاطبان تاکید کرد و افزود: دانشجویان بسیجی طوری عمل کنند که بسیج دانشجویی مثل چتری برای سایر تشکل ها باشد چراکه هرکس دل در گرو نظام، دغدغه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب دارد، بسیجی است.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه این بسیج متعلق به همگان است و بسیج دانشجویی نباید مثل شرکت خصوصی اداره شود اضافه کرد: بسیج دانشجویی برای فعالیت سلایق مختلف سیاسی بستر ایجاد کرده است و در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، جهادی، ورزشی، سیاسی، اجتماعی و... فعالیت می کند.

قزل سفلی با اشاره به فعالیت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز گفت: بسیج دانشجویی این دانشگاه بستر نقش آفرینی تخصصی را برای دانشجویان فراهم کند.

وی با اشاره به صنعت، کشاورزی، سلامت و گردشگری به عنوان مسائل بومی استان فارس و برنامه های بسیج دانشجویی در این زمینه، بر نقش آفرینی دانشگاه صنعتی و دانشجویان آن در حوزه صنعت استان تاکید و تصریح کرد: بسیج دانشجویی استان فارس در حوزه اقتصاد مقاومتی اقدام به راه اندازی قرارگاه شهید احمدی روشن کرده و در این راستا نیز اقدامات عملیاتی انجام داده است که در حوزه ارتباط صنعت و دانشگاه نیز می تواند نقش آفرین باشد.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه این تشکل دانشجویی در مسائل دانشگاهی خود را مددکار دانشگاه می داند، بر تعامل سازنده با مسئولان دانشگاهی و مطالبه گری تخصصی تاکید کرد و گفت: تعامل با مسئولان دانشگاهی نباید مانع مطالبه گری، پرسشگری، نقد عالمانه، منصفانه و سازنده دانشجویان بسیجی و انقلابی شود.

قزل سفلی، جهاد اجتماعی شهری را یکی دیگر از رویکردهای بسیج دانشجویی استان فارس عنوان و خاطرنشان کرد: برای کاهش رفع معضلات و آسیب های اجتماعی برنامه های متنوعی داریم که در این راستا بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز نیز در عرصه حرکت های جهادی اقدامات شایسته ای را انجام داده است.

وی با بیان اینکه دانشجویان بسیجی موضوع پیش روندگی را در تشکیلات خود دنبال کنند افزود: تشکیلات باید تربیتی بوده و اخلاق و معنویت نیز مهمترین اولویت در کارها باشد.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه مباحث مهارتی، تشکیلاتی و تربیتی از فعالیت های همیشگی دانشجویی باشد ادامه داد: بسیج دانشجویی در دانشگاه نباید فقط حضور داشته باشد بلکه باید ظهور داشته باشد.

قزل سفلی با تاکید بر عدم انفعال دانشجویان بسیجی و انقلابی گفت: دانشجوی بسیجی و انقلابی باید صاحب فکر و تحلیل باشد و جنبه فکری خود را تقویت کند.

وی، مواجهه تخصصی با مسائل را یکی دیگر رویکردهای بسیج دانشجویی برشمرد و افزود: به مسائل و مشکلات نباید از دریچه سیاسی نگاه کرد بلکه باید آن ها را با نگاه تخصصی و علمی بررسی و بیان کرد.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس بر استفاده از ظرفیت خوابگاه ها و هیئت های دانشجویی، تشکل ها و اساتید ارزشی تاکید کرد.

قزل سفلی در ادامه با تقدیر و تشکر از مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز بیان کرد: در مجموعه بسیج تودیع معنا ندارد و فقط تحویل پرچم خدمت از شخصی به شخص دیگر است.

در این جلسه دکتر جلیل مقدسی رئیس دانشگاه صنعتی شیراز با اشاره پیشرفت های نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی دستاوردها و برکات زیادی داشته است که باید برای مردم و جامعه تبیین شود و انتقادات نیز باید منصفانه باشد.

وی به فعالیت های موثر بسیج دانشجویی استان فارس به ویژه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز اشاره و از مسئولان این مجموعه نیز تقدیر و تشکر کرد.

در این جلسه از زحمات صادق سوچی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز تقدیر و کورش میرزایی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته هوافضا به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی این دانشگاه معرفی شد.

خانم سیفی نیز به عنوان جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز جایگزین فرزانه ولی زاده شد.

این جلسه در قالب سلسله نشست های مسیر همدلی که از سوی بسیج دانشجویی استان فارس با حضور مسئولان دانشگاهی و دستگاه های اجرایی به ویژه ادارات مرتبط با دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام/

 

نام:
ایمیل:
* نظر: