«رضا استادی» روزنامه نگار و نویسنده پس از چهار سال با کتاب جدید خود به نمایشگاه کتاب می آید. کتاب جدید این نویسنده مجموعه داستانی کوتاه با مایه های طنز و اجتماعی با نام عجیب و کنجکاوی برانگیز «خونه خالی» است!

به گزارش خبرنگار ما، این نویسنده که پیشتر دو رمان «هیچ وقت نامزد نبودیم» و «بدون تو غیرممکن بود» را به بازار نشر عرضه کرده، درباره اولین مجموعه داستان خود که پس از بیست و دو سال فعالیت در حوزه ادبیات داستانی منتشر کرده می گوید: «این چهارده داستان اولین داستان های کوتاهی که نوشته ام نیست بلکه قصه هایی هستند که به نظرم مناسب تبدیل شدن به فیلم نامه بودند اما به دلیل فضای ناامن پیرامون مالکیت فکری و حق مولف در سینما و تلویزیون، اقدام به تبدیل آن ها به فیلم نامه و ارائه آن به سینماگران نکردم و ترجیح دادم ابتدا آن ها را به صورت داستان کوتاه تالیف و منتشر کنم.»

استادی درباره مضامین این آثار نیز گفت: «این قصه ها در سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ به صورت نهایی بازنویسی و کامل شد اما سوژه های آنها حدفاصل اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه نود شمسی در ذهنم شکل گرفت. قصه ها نیز به شدت متاثر از شرایط روز جامعه است. مثلا قصه ای درباره تاثیر فیس بوک بر زندگی یک زن و شوهر است. در قصه ای دیگر به مسئله قاچاق پرداخته ام. «خیانت» هم دیگر سکه رایج این سال ها بوده و نمود فراوانی در سینمای ایران داشته، موضوع یکی از داستان های این مجموعه است که البته منظری کاملا متفاوت دارد.در یکی از داستان ها نیز جنون جنسی حاکم بر برخی آدم های جامعه و ریشه روانی علاقه آن ها به ارتباط های افسارگسیخته و نامتعارف به تصویر کشیده می شود که از این حیث قصه بسیار تازه ای است.»

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای پایگاه دانشجویی موزیک | دانلود آهنگ محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.