تیم بازنده، برنده است!


کودک و نوجوان > آثار نوجوانان – پایگاه موزیک:
اولین جلد از مجموعه ۷ جلدی «تیم بازنده» توسط کتاب‌های زرافه منتشر شد.

آدم گاهی اشتباه می‌کنه عنوان کتاب اول از مجموعه ۷جلدی «تیم بازنده» است که توسط کتاب‌های زرافه، واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق منتشر شده است. شخصیت اصلی این مجموعه، پسربچه‌ای بازیگوش و بامزه به نام تیم است که دست‌نوشته‌هایش طنزآمیزش را در این کتاب می‌خوانیم. تیم پسری معمولی نیست، دوست صمیمی‌اش یک خرس قطبی به نام «بزرگ» است. علاوه بر این او آژانس کارآگاهی دارد و پرونده‌های مختلفی را دنبال می‌کند. از بررسی پرونده‌ی گم شدن شکلات‌های دوستش تا مقابله با دختری که او هم ادعای کارآگاهی دارد از جمله ماجراهایی است که تیم و دستیارش بزرگ را درگیر قصه‌های خنده‌داری می‌کند که برای گروه سنی کودک سرگرم‌کننده و آموزنده است.

به گزارش روابط‌عمومی انتشارات سیمای شرق، مجموعه تیم بازنده توسط استفان پاستیس نوشته و تصویرسازی شده است. مریم فتاح‌زاده ترجمه اثر حاضر را بر عهده داشته است. کتاب‌های زرافه با همکاری آژانس ادبی مداد آبی در چهارچوب قانون بین‌المللی حق انحصاری نشر (copyright) امتیاز انتشار ترجمه فارسی این کتاب را از نویسنده آن به‌صورت انحصاری خریداری کرده است. علاوه بر این متن ترجمه شده توسط مریم فتاح زاده بسیار دقیق و روان است و با سایر ترجمه‌های چاپ شده توسط دیگر نشرها تفاوت محسوس و قابل توجهی دارد. از این رو خوانش این کتاب برای گروه سنی کودک آسان و دلچسب است.

آموزش‌ مهارت‌های اجتماعی و اقتصادی به کودکان از جمله موضوعات مطرح شده در این مجموعه کتاب‌هاست. تیم، شخصیت اصلی داستان به دنبال کسب درآمد و آموزش مهارت‌های مختلف برای رونق کسب‌و‌کار کودکانه‌اش است. نحوه مواجه تیم با مشکلاتش در رابطه با دوستان، مدرسه، خانه، خانواده و پیدا کردن راه‌حلی خلاقانه به سبک خودش، خوانندگان کتاب را می‌خنداند و به کودکان ابزاری برای پیروزی بر مشکلات‌شان پیشکش می‌کند.

«آدم گاهی اشتباه می‌کنه» در ۲۷۲ صفحه و با قیمت ۲۳۰۰۰ تومان توسط کتاب‌های زرافه در بهار ۱۳۹۷ به چاپ رسیده است. جلد دوم و سوم این مجموعه نیز به زودی توسط این انتشارات منتشر خواهد شد.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای پایگاه دانشجویی موزیک | دانلود آهنگ محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.